Jdi na obsah Jdi na menu
 


Typy na cyklotrasy

Příspěvky

O víkendech a svátcích se dostanete na orlovský kraj CHKO Brdy autobusem z Příbrami

5. 5. 2017

O víkendech a svátcích se dostanete na orlovský kraj CHKO Brdy autobusem z Příbrami

Z Příbrami se na okraj brdských lesů – do Orlova o víkendech a svátcích dostanete i autobusem. Město Příbram totiž od 6. května zprovozňuje linku 5A MHD Příbram v celé své délce.

 

Příbramská linka MHD číslo 5, zdroj: město Příbram

Příbramská linka MHD číslo 5, zdroj: město Příbram

Ranní spoj, který od vlakového nádraží odjíždí v 9.15, umožní snadný přestup cestujících ze dvou rychlíků – z Prahy a Českých Budějovic, které mají příjezd do Příbrami v 8.58, i cestujícím z dálkového autobusu Benešov – Sedlčany – Příbram – Rožmitál – Plzeň, který na autobusové nádraží přijíždí v 9.00. Tento spoj MHD je zrychlený a staví pouze na náměstí 17. listopadu (9.20), v Kozičíně (9.29) a v Orlově (9.37).

O víkendech a státních svátcích pojedou do Kozičína a Orlova ještě další spoje linky 5A – ve 13.05, 15.00 a 18.00 a zpět z Orlova odjedou ve 13.33, 15.12 a v 18.12 (z Kozičína ve 13.25, 15.20 a 18.20). Také na tyto spoje navazují osobní vlaky, rychlíky a autobusy do Březnice, Písku, Protivína, Českých Budějovic, Jinec, Zdic, Berouna a Prahy.

Orlov je výborné výchozí místo pro výlety na Třemošnou s vyhlídkou zvanou Kazatelna, k Pilské vodní nádrži, obůrce U Slaniny nebo hlouběji do Brd. Na kraji obce se můžete pokochat výhledem na Příbramsko z místní malé rozhledny.

zdroj: tisková zpráva (Město Příbram)

 
Celý příspěvek | Rubrika: Typy na cyklotrasy | Komentářů: 0

Brdský cyklobus vyjíždí již 29. dubna

28. 4. 2017

Brdský cyklobus vyjíždí již 29. dubna

Jubilejním desátým rokem vyráží na lince z Plzně do Příbrami autobusy doplněné vlekem pro jízdní kola. Za uplynulých devět sezón si Brdský cyklobus získal mezi cestujícími i turisty značnou oblibu. Letos jeho provoz startuje 29. dubna. Závěrečná jízda pak bude v neděli 1. října 2017.

 

ilustrační foto: ČSAD autobusy Plzeň

ilustrační foto: ČSAD autobusy Plzeň

Rezervovat místa pro cestující i jízdní kola je opět možné pohodlně z různých nástupních míst a rovněž také přes Internet. Jízdenky lze samozřejmě nadále zakoupit u řidiče autobusu při nástupu.

Klasický cyklobus jede každou sobotu, neděli a svátek a zajišťuje přepravu minimálně 27 jízdních kol. Z Plzně vyjíždí v 7.45  a jede přes Spálené Poříčí a Brdy až do Příbrami. Odsud jede spoj v 10.10 s konečnou zastávkou v Míšově. Z Míšova nazpět do Příbrami jede ve 13.00. Z Příbrami jede přes Brdy nazpět do Plzně v 15.30.

Cestu Brdským cyklobusem letos zpestří uzavírka ve Vranovicích. Do konce letních prázdnin bude mezi Příbramí a Rožmitálem veden objízdnou trasou se zastávkami v Třebsku a Vysoké u Příbramě. Cestující tak mohou vystoupit i zde a navštívit například památník Antonína Dvořáka, nedaleké Rusalčino jezírko a mnoho dalších turistických zajímavostí v okolí.

Novinkou je zahájení rozšířené přepravy jízdních kol také na spojích v pracovní dny. Bicykly budou přepravovány ve skříňovém vleku s kapacitou 12 kol. Takto bude možné vyvézt jízdní kola nejen do vrcholových partií Brd ve spojích v 6.15 z Rožmitálu pod Třemšínem na Plzeň, v 7.45 z Plzně do Rožmitálu, ve 14.35 z Rožmitálu na Plzeň a v 18.30 opět zpět z Plzně do Rožmitálu pod Třemšínem.

zdroj: ČSAD autobusy Plzeň a.s.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Typy na cyklotrasy | Komentářů: 0

Amatéři amatérům - koloběhání v Plzni a okolí

25. 9. 2014

Amatéři amatérům - koloběhání v Plzni a okolí

Trasy vhodné a příjemné pro běžné koloběžkové vyjížďky v Plzni, kolem Plzně  a nebo z Plzně někam.
Městský koloběh frčí. Cyklostezek tu máme 50km a stálo to fůru peněz. 
Je potřeba po tom jezdit!
Mapy závodů sdružení Bez pedálů. Různá místa, různé typy závodů.
Vyjížďky jsou fajn, ale občas to chce nějaký náboj! Cesta z města. V okolí Plzně je spousta zahradních restaurací čekajících na vaši návštěvu.
Hurá na točenou Kofolu!

Závodní

Ani pro amatéry není nezajímavé prohlédnout si záda sportovních koloběžkářů. 
Není důležité vyhrát, ale zaplatit startovné!
 

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Typy na cyklotrasy | Komentářů: 0

Bocklradweg - Cyklostezka a inline stezka v německém příhraničí

17. 9. 2014

Cyklostezka vede po zrušené železniční trati z Eslarnu, přes Waidhaus, Pleystein, Vohenstrauss a Floss do Neustadtu an der Waldnaab. Celkem měří 52,6km, pro inline bruslení je vhodný úsek mezi Vohenstraussem a Neustadtem, který měří 27,1km a vyznačuje se velmi kvalitním asfaltem a velmi mírným výškovým profilem.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Typy na cyklotrasy | Komentářů: 0