Jdi na obsah Jdi na menu
 


KICK YOUR LIFE, KICK FRANCE 2013

1. 9. 2013

O Projektu

V roce 2013 se slavný cyklistický závod Tour de France pojede posté v historii. Záměrem našeho týmu je absolvovat „starou dámu,“ jak se slavné Tour de France přezdívá, poprvé v dějinách na koloběžce. Nemáme zprávy o tom, že by v minulosti někdo Tour de France na

zimovcak_198

koloběžce ujel, i když alespoň části trasy zcela jistě již některý koloběžkář okusil. Náš projekt je jiný, a pokud se jej opravdu podaří uskutečnit, půjde o bezesporu o velký sportovní výkon.

 

V roce 2013 se náš tým složený z šesti koloběžkářů pokusí objet slavnou Tour de France na koloběžce po absolutně stejné trase jako cyklisté a taktéž za stejný počet dní. Na každou jednotlivou etapu se naši borci vydají vždy pouze jeden den před tím, než na tutéž trasu vyrazí cyklistický peloton. Vzorem nám při plánování projektu byl pan Josef Zimovčák, který tímto způsobem ujel celou Tour de France na historickém vysokém kole.

 Tour de France 2013, to je 3479km rozdělených do 21 etap o délce 22km až 240km. Do cesty se nám postaví alpské i pyrenejské legendární průsmyky a vrcholy sahající přes 2000m.n.m. - Mont Venoux, Alpe d´Huez, Glandon, Maddeleine, Peresoude a další. Tour navíic poprvé v historii zavítá na Korsiku - na tomto středomořském ostrově se uskutečnísamotný Grand Depart, tedy start celého závodu. To znamená další přetěžké kilometry v kopcích, navíc při vysokých teplotách.

ja_198

Protože dvousetkilometrové vzdálenosti lze na koloběžce opakovaně zdolávat jen velmi těžko, začala příprava našeho týmu již v roce 2011. Počítáme s tím, že v průběhu Tour de France 2013 budeme stát každý den na stupátku mezi dvěma koly 10 až 17 hodin čistého času, času na regeneraci, jídlo a kvalitní spánek tedy nebude mnoho. Tomu bude také v roce 2012 uzpůsoben tréninkový plán našeho týmu. Každý z nás by chtěl natočit v roce 2012 na koloběžce okolo 5000km, naplánovány jsou dvě týdenní soustředění v kopcích atd.

Projekt Kick Your Life, Kick France 2013 – Tour de France na koloběžce však neslouží pouze splnění našeho celoživotního sportovního snu. Projekt byl mezinárodní koloběžkovou asociací IKSA schválen jako projekt sloužící propagaci koloběžkového sportu v Evropě (viz dále sekce koloběžkový sport) a členové našeho týmu budou tedy sloužit jako vyslanci tohoto malého ale krásného sportu - více info na www.iksaworld.com

 tour_198

Současně bychom absolvováním projektu chtěli přispět těm, kteří v životě neměli třeba tolik štěstí jako ostatní a celý projekt tak má i nadační rozměr – k tomu blíže viz sekce Kick Your Life. Pokud můžeme pomoci nakopnout něčí život, rádi to uděláme!

Pokud vše dobře dopadne, odrazíme se 28. června 2013 poprvé od korsického asfaltu a bude – li nám sportovní nebe milostivo, o tři týdny později si všichni potřeseme rukou v Paříži pod Vítězným obloukem. Držte nám palce!

 Kick France 2013 - IT IS COMING

 

KICK FRANCE 2013 zve na FOR BIKES

 

Kick France 2013 - KICK WITH US

 

 

KICKING IN THE CLOUDS

 

KICK FRANCE 2013 - Snídaně s Novou II

 

KICK FRANCE 2013 - 300 DAYS to GO

******************* jednotlivé etapy   ********************

Tour de France 2013 - KICK FRANCE 2013


KICK FRANCE 2013, stage 1, Porto Vecchio - Bastia

 

  

KICK FRANCE 2013, stage 2, Bastia - Ajaccio

   

KICK FRANCE 2013, stage 4, Nice Time Trial

 

KICK FRANCE 2013, Stage 5 - Aix en Provence - Marseille

  

 KICK FRANCE 2013, Stage 6, Aix en Provence - Montpellier

  

KICK FRANCE 2013, stage 7, Montpellier - Albi

  

  

KICK FRANCE 2013, stage 10, Saint Malo

 

 

KICK FRANCE 2013, stage 11, Mont Saint Michel Time Trial

  

  

KICK FRANCE 2013, stage 12, Fougeres - Tours

   

KICK FRANCE 2013, stage 13

  

KICK FRANCE 2013, stage 14 - St. Purcain sur Souile - Lyon

   

KICK FRANCE 2013, stage 15, Givors - Mont Ventoux

   

KICK FRANCE 2013, stage 16, Vaison la Romaine - GAP

  

KICK FRANCE 2013, stage 17, Embrun - Chorges TT

 

KICK FRANCE 2013, stage 18, GAP - Alpe d´Huez

 

KICK FRANCE 2013, stage 19, Bourg d´Oissans - Le Grand Bornard

 

KICK FRANCE 2013, stage 20, Annecy - Annecy Semnoz

 

KICK FRANCE 2013, stage 21, Versailles - Champs Élysées

 KONEC

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář